Profilaktyka czyli akcje i działania

Profilaktyczne zakończenie lata w Kłodawie

Data publikacji 09.09.2019

Kłodawscy policjanci, tradycyjnie jak co roku, wzięli udział w festynie pod nazwą „Profilaktyczne Zakończenie Lata”. Funkcjonariusze poza tym, że przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, dla uczestników przygotowali wiele atrakcji.

W piątek, 4 września br. na Stadionie Miejskim w Kłodawie odbył się piknik rodzinny „Profilaktyczne Zakończenie Lata 2019”, promujący bezpieczną rodzinę – bez przemocy i używek połączony z kampanią „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Podczas festiwalu policjanci z kolskiej jednostki mieli okazję przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci usłyszały wiele cennych porad dotyczących bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole, domu i placu zabaw. Policjanci podkreślili jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe po zmierzchu.
Funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji dla osób odwiedzających policyjne stanowisko. Policjanci opowiadali dzieciom i młodzieży o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. sprzęt PZ czyli wyposażenie policjanta biorącego udział między innymi w imprezach masowych. Wśród maluchów ogromne emocje wzbudził radiowóz. Każde chętne dziecko miało okazję usiąść za kierownicą samochodu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Sporą atrakcją była obecność przewodnika psa służbowego st. sierż. Konrada Perkowicza, który przybył na festyn ze swoim podopiecznym Goranem i opowiadał jak wygląda praca z psem, jego tresura i wspólne służby. Gościem specjalnym był sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej policji, który towarzyszył najmłodszym podczas trwania festynu. Od pierwszej chwili, gdy się pojawił, został otoczony przez odwiedzających i angażowany do wspólnej zabawy.
Dopisująca tego dnia słoneczna pogoda, spowodowała, że trwającą kilka godzin imprezę odwiedziło wiele osób. Z pewnością przybyłym gościom dostarczyła wiele atrakcji, pozytywnych emocji i miłych wspomnień.

 

Powrót na górę strony