Profilaktyka czyli akcje i działania

Policja zaprasza na konsultacje w sprawie tworzenia "Map Zagrożeń"

Data publikacji 10.02.2016

mapyPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zapraszają mieszkańców powiatu kolskiego  na konsultacje społeczne, dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkania odbędą się w dniach 16-19  lutego br.  na terenie miasta Koła oraz wszystkich gmin w powiecie. Mapa ma obrazować mieszkańcom informacje dotyczące zagrożeń i przestępczości  występującej w ich najbliższym otoczeniu.

Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa. Większość osób nie posiada szczegółowych informacji dotyczących skali i rodzaju przestępczości, czy też nie jest świadoma zagrożeń występujących w powiecie, mieście, gminie czy dzielnicy. Powszechnie więc bazuje się na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach, a także opiniach innych osób lub doniesieniach medialnych.
Już w najbliższym czasie powstanie „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Będzie to narzędzie, które pozwoli przedstawić mieszkańcom  kraju, województwa, a przede wszystkim lokalnej społeczności w sposób rzetelny i czytelny:
– skalę i rodzaj zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny (na terenie powiatu, miasta, gminy czy dzielnicy),
- zagrożenia dostrzeżone przez obywateli,
- prognozy zagrożeń, również takie które mogą wystąpić w związku z organizacją różnych „imprez”.

Powyższe treści prezentowane będą zarówno w formie graficznej (mapa) jak i tekstowej, w specjalnie stworzonych zakładkach na internetowych stronach policyjnych.
 
W tworzeniu mapy zagrożeń niezbędna jest opinia lokalnej społeczności. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zapraszają  mieszkańców Koła  i powiatu kolskiego do udziału w konsultacjach społecznych.
 
W spotkaniach  udział wezmą między innymi przedstawiciele Policji, służb mundurowych, administracji samorządowej, podmiotów i instytucji.
 
W przypadku braku możliwości skorzystania z osobistego uczestnictwa w konsultacjach wszelkie informacje, opinie, spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Powiatowej  Policji w Kole drogą mailową na adres: rzecznik@kolo.policja.gov.pl.


Terminarz spotkań konsultacyjnych:

Jednostka administracyjna

Miejsce debaty

Data i godzina

Gmina Osiek Mały

Urząd Gminy Osiek Mały

16 luty 2016 r. godz.9:00

Miasto i Gmina Koło

Starostwo Powiatowe w Kole

16 luty 2016 r. godz.11:00

Miasto i Gmina Dąbie

Urząd Miasta i Gminy Dąbie

17 luty 2016 r. godz.10:00

Gmina Olszówka

Szkoła Podstawowa w Łubiance

17 luty 2016 r. godz.13:00

Gmina Babiak

Urząd Gminy w Babiaku

17 luty 2016 r. godz.14:00

Miasto i Gmina Przedecz

Urząd Miasta i Gminy w Przedczu

18 luty 2016 r. godz.9:00

Gmina Chodów

Urząd Gminy Chodów

18 luty 2016 r. godz.11:00

Miasto i Gmina Kłodawa

Komisariat Policji w Kłodawie

18 luty 2016 r. godz.13:00

Gmina Kościelec

Urząd Gminy Kościelec

19 luty 2016 r. godz.10:00

Gmina Grzegorzew

Urząd Gminy Grzegorzew

19 luty 2016 r. godz.12:00

 

Powrót na górę strony