Profilaktyka czyli akcje i działania

Sierżant Pyrek z edukacyjną wizytą w szkołach

Data publikacji 13.04.2016

babiak6[1]Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Babiaku wspólnie z „Sierżantem Pyrkiem” odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brdowie oraz Szkoły Podstawowej w Babiaku. Podczas spotkania mundurowi poprzez zabawę edukowali najmłodszych uczniów na tematy związane z bezpieczeństwem w drodze do szkoły, podczas zabawy oraz pobytu w domu. W zabawie edukacyjnej zorganizowanej przez policjantów wzięło udział ponad 140 dzieci.

12-go kwietnia w ramach realizacji programu profilaktycznego pt. „Bezpiecznie - to wiedzieć i znać” do Przedszkola Samorządowego w Brdowie oraz Szkoły Podstawowej w Babiaku przybyli dwaj dzielnicowi z Posterunku Policji w Babiaku wspólnie z gościem specjalnym - „Sierżantem Pyrkiem”. Celem wizyty mundurowych była edukacja poprzez zabawę. W czasie wspólnej zabawy przedszkolaki oraz dzieci z klas I-II poznały zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas zabawy zarówno w domu, na podwórku jak i w szkole. Maluchy popisywały się także świetną znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasadami dobrego wychowania.

Spotkania z najmłodszymi odbyły się we wspaniałej atmosferze. Roześmiane dzieci bardzo szybko zaprzyjaźniły się z przybyłymi na spotkanie policjantami. Maluchy z zaciekawieniem słuchały także o pracy policjantów oraz o wyposażeniu funkcjonariuszy do służby. Na koniec wizyty przedszkolaki dziękując mundurowym za przybycie przepięknie zaśpiewały piosenkę.

 {galeria}PyrekBabiak{/galeria}

Powrót na górę strony