Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci uczestniczyli w obchodach "Dnia dla bezpieczeństwa"

Data publikacji 25.05.2016

dsc_126624-go maja w Zespole Szkół w Dąbiu odbyły się obchody „Dnia dla bezpieczeństwa”. W profilaktycznej imprezie skierowanej dla dzieci i młodzieży udział wzięli m.in. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole, Posterunku Policji w Dąbiu oraz dąbska grupa PaTPORT.

W miniony wtorek Zespół Szkół w Dąbiu zorganizował obchody pt. „Dzień dla bezpieczeństwa” podczas, którego propagowano życie bez uzależnień oraz sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wśród licznych atrakcji i materiałów profilaktycznych zaprezentowanych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole nie mogło zabraknąć także policjantów z Koła i Dąbia.

Uczestnicy zabawy mogli zobaczyć m.in. pokaz karate, zasady udzielania pierwszej pomocy, założyć alkogogle, przemaszerować ulicami Dąbia z hasłami promującymi bezpieczne życie. Punktem kulminacyjnym były występy młodzieży zrzeszonej w dąbskiej grupie PaTPORT, odśpiewanie hymnu PaT-u oraz wykonanie „zrywu wolnych serc”.

Policjanci podczas imprezy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz przygotowali prezentacje filmów profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących dopalaczy i zagrożenia terrorystycznego.

{galeria}Dziendlabezpieczenstwa{/galeria}

Powrót na górę strony