Profilaktyka czyli akcje i działania

Policjanci wspólnie z sierżantem Pyrkiem edukowali przedszkolaków i dzieci z podstawówek

Data publikacji 16.09.2016

Funkcjonariusze Policji w ramach działań profilaktycznych „Bezpiecznadroga do szkoły” wspólnie z sierżantem „Pyrkiem” odwiedzili kilkanaście szkółna terenie powiatu kolskiego.

wp_20160915_12_40_33_proPodczas spotkań mundurowi przypomnieli dzieciomzasady bezpiecznej zabawy oraz podstawowe przepisy ruchu drogowego.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodnifunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz z Komisariatu Policji wKłodawie odwiedzali przedszkola i szkoły podstawowe z terenu powiatu kolskiegopropagując podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkańprofilaktycznych mundurowi poszerzali wiedzę uczniów na tematy bezpieczeństwazarówno w szkole jak i podczas pobytu w domu oraz w czasie zabawy.

Podczas spotkań uczestniczył sierżant„Pyrek”, który opowiadał najmłodszym o tajnikach pracy policjantów orazprzypomniał dzieciom numery alarmowe służb ratowniczych.

Mundurowi w ramach działań „Bezpiecznadroga do szkoły” odwiedzili m.in. Szkoły Podstawowe w Łuczywnie, Kościelcu,Ruszkowie Pierwszym, Bierzwiennej Długiej, Lubońku, Korzeczniku oraz SP nr 1 inr 5 w Kole i nr 2 w Kłodawie, a także Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole, Kłodawiei w miejscowości Rosocha.

{galeria}Bdds{/galeria}

Powrót na górę strony