PODSUMOWANIE PONIEDZIAŁKOWYCH DZIAŁAŃ „TRZEŹWOŚĆ”

Data publikacji 22.02.2022

Prawie 1000 kontroli to wynik całodniowej akcji „TRZEŹWOŚĆ” przeprowadzonej w poniedziałek 21 stycznia 2022 roku przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji kolskiej komendy. Wśród tej liczby mundurowi zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W trakcie prowadzonych działań sprawdzono trzeźwość prawie 1000 kierowców, z których niestety trzech nie mogło kontynuować dalszej jazdy. 61-letni mieszkaniec gm. Osiek Mały, który podróżował osobową Kią posiadał przeszło 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy kierowca poruszał się samochodem ciężarowym marki Volvo i był to 26-letni mieszkaniec gm. Koło. Młody kierowca posiadał przeszło 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatnim, a zarazem rekordzistą tego dnia okazał się 55-letni mieszkaniec gm. Grzegorzew, który kierował Toyotą. Ten mężczyzna uzyskał wynik przeszło 2,7 promila alkoholu. Wszystkim kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Akcje „TRZEŹWOŚĆ” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

 Informujemy, że tego rodzaju działania będą organizowane cyklicznie a wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. 

Powrót na górę strony