Nichronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Data publikacji 07.07.2014
dsc_0750W ubiegły piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".
W dniu 4 lipca 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie i sankcjonowanie wykroczeń popełnianych przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.Do tej grupy użytkowników dróg zaliczani są piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Grupa ta jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. Celem prowadzonych działań było ujawnianie i represjonowanie osób, którzy swoim niefrasobliwym i niezgodnym z przepisami zachowaniem na drogach powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Celem działań było również przeciwdziałanie i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów na terenie powiatu kolskiego oraz ograniczenie tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych poprzez ujawnianie i represjonowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec niechronionych użytkowników dróg. Działania miały na celu również prewencyjne oddziaływanie na użytkowników dróg, zwiększenie ich odpowiedzialności i świadomości      w poprawie i zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym policjanci nie ograniczali swoich działań tylko do postępowań mandatowych. W trakcie działań rowerzystom rozdawano kamizelki odblaskowe, których używanie wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa na drodze. Kamizelki pozyskane zostały od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.
img_0821 img_0828img_0825p1020403
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego odbyli spotkanie z najmłodszymi rowerzystami miasta i powiatu kolskiego. Spotkanie to miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Kole, a przeprowadzone zostało w związku z ogólnopolską kampanią ,,Rowerem bezpiecznie do celu”, której inauguracja odbywała się w tym dniu na terenie całego kraju.      Z dziećmi uczestniczącymi w spotkaniu omówiono zasady bezpiecznego korzystania z drogi pieszo i rowerem, obowiązkowe wyposażenie roweru i inne niezbędne zasady wpływające na bezpieczeństwo na drodze. Z uwagi na okres wakacji policjanci przypomnieli dzieciom również o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Na uwagę zasługuje fakt dużej wiedzy o zasadach ruchu drogowego reprezentowanej przez najmłodszych rowerzystów – dzieci znały odpowiedzi praktycznie na wszystkie pytania. Na koniec dzieciom przekazano opaski odblaskowe i książeczki o bezpieczeństwie na drodze – materiały te pozyskano od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Inauguracja kampanii ,,Rowerem bezpiecznie do celu” swój dalszy ciąg miała na ulicach miasta i powiatu kolskiego, gdzie napotkanym najmłodszym rowerzystom rozdawano opaski i książeczki. Tego typu spotkania z najmłodszymi rowerzystami będą miały swoją kontynuację w trakcie wakacji.
dsc_0756dsc_0760dsc_0767dsc_0756dsc_0779dsc_0781
 
 
Powrót na górę strony