Stop pijanym kierowcom!!!

Data publikacji 22.08.2014

alkKolska drogówka w dniach 18-19 sierpnia na terenie powiatu kolskiego przeprowadziła działania o kryptonimie „Alkohol” ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policjanci podczas wzmożonej akcji rozdawali kontrolowanym osobom naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz propagowali w świadomości społeczeństwa sprzeciw wobec pijanych kierowców – niosących śmierć na drogach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole wyruszyli na drogi naszego powiatu w poniedziałek już od godz. 5:00. W akcji kontrolno-informacyjnej trwającej 25 godzin wzięło udział 10 funkcjonariuszy, którzy badając stan trzeźwości kierowców rozpropagowywali materiały promocyjne ogólnopolskiej kampanii na rzecz walki z nietrzeźwymi kierowcami niosących śmiertelne zagrożenie na drogach. Policjanci kolskiej drogówki zachęcali kierowców do umieszczania na tylnej szybie swoich pojazdów naklejek „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz uświadamiali społeczeństwu zgubny wpływ alkoholu na organizm osoby kierującej pojazdem.

Podczas akcji mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 533 kierujących. Niestety pomimo prowadzonej od lat kampanii przeciwko pijanym kierowcom, także i tym razem policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wsiadł za kierownicę osobowego Renault Clio.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia. Zatrzymywane jest również prawo jazdy. W przypadku kiedy kierowca będąc pod działaniem alkoholu spowoduje wypadek drogowy może wówczas spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

alkalk1alk2

Powrót na górę strony