Program "NOC STOP"

Data publikacji 07.10.2014

wartaKolscy policjanci włączyli się w kolejną edycję programu „NOC STOP”, który wymierzony jest przeciwko złodziejom samochodów. Akcja to wspólna inicjatywa Wielkopolskiej Policji oraz Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. Dziś policjanci zachęcali wszystkich kierowców, którzy rzadko korzystają ze swojego samochodu w nocy do oznakowania pojazdu specjalną nalepką z hologramem.


 

 

 


"NOC STOP” to akcja prewencyjna, która ma pomóc kierowcą w dodatkowy sposób zabezpieczyć ich auta przed kradzieżą. Główną istotą akcji jest oznakowanie pojazdu specjalną nalepką, którą można otrzymać bezpłatnie w Komendzie Powiatowej Policji w Kole lub u agentów oferujących ubezpieczenia Warty. Naklejając hologram na przednią oraz tylną szybę samochodu, właściciel deklaruje, że z reguły pojazdem tym nie będzie poruszać się w godzinach nocnych tj. pomiędzy godz. 23:00 a 4:00. Jeśli policyjny patrol zauważy poruszający się we wskazanych godzinach pojazd, oznakowany taką właśnie specjalną naklejką, będzie to sygnał do jego zatrzymania i sprawdzenia, czy nie trafił w niepowołane ręce. Naklejki posiadają charakterystyczny wygląd i są bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów i lamp. Posiadają też specjalne nacięcia powodujące, że raz przyklejone do szyby niszczą się podczas odrywania.

Dziś funkcjonariusze Wydziału Prewencji zainaugurowali akcję rozdając odblaskowe naklejki oraz ulotki kierowcom podróżującym po kolskich drogach. Zachęcając wszystkie osoby, które nie jeżdżą w nocy swoim samochodem do udziału w programie.

Powrót na górę strony