Podsumowanie akcji ZNICZ 2014 w powiecie kolskim

Data publikacji 03.11.2014

stantrzezwosci2Podczas akcji „ZNICZ 2014” na drogach powiatu kolskiego nie doszło do wypadków. Policjanci zabezpieczali miejsca dwóch kolizji drogowych oraz zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących, w tym czterech pijanych kierowców aut osobowych.

W miniony weekend w ramach akcji „ZNICZ 2014” policjanci głównie pracowali w okolicach cmentarzy dbając o płynność ruchu na drogach, pilnując bezpieczeństwa ludzi odwiedzających groby bliskich oraz porządku w rejonach parkingów. Dzięki bardzo dobrej służbie kolskich funkcjonariuszy i ostrożności podróżujących nie zanotowaliśmy żadnego wypadku drogowego i jedynie dwie kolizje - nie związane z ruchem wokół cmentarzy.

Niestety jak co roku podczas akcji „Znicz” nie brakowało osób, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci w ciągu trzech ostatnich dni zatrzymali czterech pijanych kierujących autami osobowymi, pięciu nietrzeźwych rowerzystów i jednego cyklistę, który jechał rowerem mimo sądowemu zakazowi prowadzenia jednośladów.

Jeden z nietrzeźwych kierujących, który wsiadł za kierownicę osobowego Citroena Sara Picasso był tak pijany, że w miejscowości Czerwonka na drodze K-92 wjechał do przydrożnego rowu. Badanie policyjnych alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia. Zatrzymywane jest również prawo jazdy. Natomiast za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna. Ponadto w obu przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub rowerów.
Powrót na górę strony