Podsumowanie akcji: Alkohol i Narkotyki

Data publikacji 19.12.2014

dsc_2148W czwartek 18 grudnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole przeprowadzili wzmożone działania pt: „Alkohol i Narkotyki”. Podczas 2,5 godzinnej akcji ukierunkowanej na eliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz kierowców będących pod działaniem środków odurzających z ruchu drogowego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1757 kierujących pojazdami oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi.


Policjanci kolskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 18 grudnia w godz. 6:00 – 8:30 przeprowadzili na terenie powiatu kolskiego wzmożone działania pt. „Alkohol i Narkotyki” podczas których poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 1757 uczestników ruchu drogowego. W trzech przypadkach podczas kontroli drogowej, policyjne alco-testy wykazały obecność alkoholu w organizmie.

Pierwszy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, który prowadził osobowe Daewoo miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 44-latni mieszkaniec gminy Babiak został zatrzymany już o godz. 6:15 na ul. Włocławskiej w Kole. Podczas działań, policjanci zatrzymali jeszcze kobietę i mężczyznę, którzy wsiedli za kierownicę auta mając w organizmie odpowiednio 0,33 i 0,27 promila alkoholu. 

Przypominamy, że akcja nie została przeprowadzona jednorazowo. Podobne działania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole będą przeprowadzać cyklicznie!

{galeria}akcja18{/galeria}

Powrót na górę strony