Bezpiecznie podczas Wszystkich Świętych w powiecie kolskim

Data publikacji 02.11.2016

Podczas ogólnopolskiejakcji „Znicz” codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Komendy PowiatowejPolicji w Kole czuwało w rejonie cmentarzy i na drogach powiatu kolskiego nadbezpieczeństwem osób podróżujących i odwiedzających groby swoich bliskich.

drogowka1 Coszczególnie cieszy w minionym okresie kolska policja nie odnotowała żadnego tragicznegow skutkach zdarzenia drogowego natomiast wszelkie przejawy nonszalancjikierowców oraz nieprawidłowych zachowań na drogach natychmiast były eliminowane.

Mimo, że policyjna akcja „Znicz” jeszcze trwa, jużteraz możemy podsumować dotychczasowe dni ogólnopolskich działań. W okresie od28 października do 2 listopada na terenie powiatu kolskiego nie doszło dożadnego wypadku drogowego, a policjanci zabezpieczali miejsca 17 kolizjidrogowych. Mundurowi przeprowadzili około 400 kontroli stanu trzeźwości kierującychpojazdami i zatrzymali trzech pijanych kierujących osobowymi autami oraz dwóch nietrzeźwychrowerzystów. Jeden z zatrzymanych kierowców posiadał także sądowy zakazprowadzenia pojazdów.

Ponadtokolscy policjanci dbając o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskichreagowali na wszelkie wykroczenia drogowe, efektem czego było ponad 200nałożonych mandatów karnych, zatrzymanych 5 praw jazdy oraz 23 dowodyrejestracyjne. Do najczęstszych „grzechów” polskich kierowców należało m.in. tradycyjnieprzekroczenie dozwolonej prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa orazniewłaściwe przewożenie dzieci. Duża część ujawnionych wykroczeń zostałapopełniona także przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnie w miejscachniedozwolonych lub nie stosowali się do obowiązku noszenia elementów odblaskowychw okresie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym.
Powrót na górę strony