Ku przestrodze

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policja apeluje o ostrożność!!!

Data publikacji 03.04.2017

Obserwując drogi można zauważyć, że sezon motocyklowy został rozpoczęty. Fani tego typu pojazdów pojawili się już na ulicach. Przejażdżki na jednośladach to niewątpliwa przyjemność i duża frajda pod warunkiem, że pamięta się o zasadach bezpieczeństwa. Apelujemy, więc do motocyklistów o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Przypominamy, iż cena jaką motocykliści mogą zapłacić za brawurę, to ich życie!

W 2016 roku w Wielkopolsce doszło do 163 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których 141 osób zostało rannych, a 14 poniosło śmierć. Jak wynika z ogólnopolskich danych statystycznych główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów jest niezmiennie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Jednak główną przyczyną zdarzeń, z udziałem kierujących jednośladami jest wymuszenie pierwszeństwa przez kierowców aut osobowych. Zarówno miłośnicy jednośladów, jak i kierowcy samochodów powinni pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze.

Apelujemy do kierujących autami, aby zmieniając kierunek lub tor jazdy wcześniej sygnalizowali wykonywany manewr. Dodatkowo powinni upewnić się, czy nie zajeżdżają drogi kierującemu jednośladem. Pamiętajmy też, że podczas wyprzedzania motocykla, należy bezwzględnie zachować bezpieczny odstęp.

Natomiast kierującym jednośladami przypominamy o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Motocykliści powinni pamiętać, że kierowcy w samochodach zobaczą ich wcześniej tylko wtedy, jeżeli będą mieli taką możliwość. Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe, włączone światła oraz odpowiednia prędkość to większa szansa na dostrzeżenie motocyklisty!

Powrót na górę strony