Ku przestrodze

Pijana matka za kierownicą auta

Data publikacji 02.05.2017

Kłodawscy policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która pijana kierowała osobowym autem pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kobieta odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 6-letniego syna, którego przewoziła na tylnym siedzeniu auta. Nieodpowiedzialnej 35-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem 28 kwietnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie podczas patrolowania miejscowości na terenie gminy Przedecz, zauważyli kobietę za kierownicą osobowego Renault, która przewoziła na tylnym siedzeniu dziecko niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

W czasie kontroli drogowej mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującej pojazdem 35-letniej mieszkanki gminy Kłodawa. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że kobieta posiada czteroletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

35-latka odpowie także przed sądem za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojego 6-letniego syna, którego przewoziła w aucie bez fotelika ochronnego. Zatrzymanej kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony