Ku przestrodze

Wypadek na drodze krajowej K92

Data publikacji 02.02.2011

wypDzisiaj rano na drodze krajowej K92 doszło do wypadku. Około godziny 8.00 na jednym ze skrzyżowań zderzyły się osobowy opel z ciągnikiem siodłowym renault magnum. Kobieta kierująca oplem na skutek odniesionych obrażeń zamarła w szpitalu.

 

Dzisiejszy poranek w powiecie kolskim przysporzył kierowcom wiele problemów, padający i marznący deszcz powodował duże utrudnienia w ruchu. Właśnie w tak trudnych warunkach doszło do wypadku w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Około godziny 8.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej K92 z drogą prowadzącą w kierunku Grzegorzewa zderzyły się osobowy opel z TIR-em renault magnum.
Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca corsą 37 letnia mieszkanka Grzegorzewa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała wprost pod jadącego w kierunku Warszawy TIR-a. Po zderzeniu opel jeszcze przez kilkadziesiąt metrów był pchany przez ciężarówkę aż do przydrożnego rowu gdzie ciągnik wraz naczepą przewrócił się na bok. W wyniku doznanych obrażeń kobieta kierująca oplem zmarła po przewiezieniu do szpitala, kierowca ciężarówki 28 latek z Legnicy był trzeźwy i nie doznał żadnych poważnych urazów.
Przez około dwie godziny policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Po południu można spodziewać się w tym miejscu krótkotrwałych utrudnień związanych z podnoszeniem i przeładunkiem TIR-a.
wyp1
wyp
Powrót na górę strony