Ku przestrodze

Czarny piątek na drogach powiatu kolskiego

Data publikacji 28.10.2013

kiejsze25-go października na drogach powiatu kolskiego miały miejsce trzy wypadki drogowe z których w sumie siedem osób trafiło do szpitala. W zdarzeniach w miejscowościach: Chojny, Kiejsze oraz Domanin uczestniczyły łącznie cztery auta osobowe, jeden samochód ciężarowy oraz rowerzysta.  

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło około godz. 12:00 w miejscowości Chojny gm. Koło na drodze wojewódzkiej nr 270, gdzie kierujący rowerem 67-letni mieszkaniec Koła z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na lewy pas ruchu wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy m-ki Ford Mondeo. W wyniku doznanych obrażeń ciała kierujący rowerem został przewieziony do szpitala w Koninie. Kierujący autem 43-letni mieszkaniec gminy Koło podczas zdarzenia był trzeźwy.
chojny

Kolejny wypadek drogowy miał miejsce również na drodze wojewódzkiej nr 270. Tym razem w miejscowości w Kiejsze około godz. 14:45 zderzył się samochód ciężarowy z autem osobowym. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Citroen Jumper 53-letni mieszkaniec gm. Babiak, jechał od strony Koła w kierunku miejscowości Bugaj. W rejonie skrzyżowania w miejscowości Kiejsze 53-letni kierowca wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka Audi A4. W wyniku czołowego zderzenia pojazdów, kierowca Audi został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala w Łodzi, natomiast pozostali uczestnicy wypadku tj. kierowca i 52-letnia pasażerka Citroena oraz dwóch pasażerów Audi w wieku 17 i 20 lat zostali przewiezieni do szpitala w Kole.
kiejsze

W trzecim wypadku do którego doszło około godz. 15:45 w miejscowości Domanin gm. Dąbie uczestniczyły dwa auta osobowe m-ki Seat Leon. Policjanci ustalili, że 61-letni mieszkaniec Uniejowa,  skręcając w lewo na stację paliw nie zachował ostrożności i zajechał drogę 66-letniemu kierowcy z Torunia, który wykonywał manewr wyprzedzania. Na wskutek doznanych obrażeń ciała 66-latek został przewieziony do szpitala. Podczas zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.
domanin
Powrót na górę strony