Ku przestrodze

Wypadek w Osieku Wielkim  nie żyje rowerzysta

Data publikacji 19.02.2014

wyp118 lutego w miejscowości Osiek Wielki miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyło auto osobowe i rowerzysta. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 26-letni mężczyzna kierujący rowerem.

Do tragedii doszło we wtorek około godz. 18:00. Na prostym odcinku drogi w miejscowości Osiek Wieki kierujący samochodem osobowym m-ki Ford Galaxy zderzył się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą, w skutek czego śmierć poniósł 26-letni rowerzysta. Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili, że kierujący autem 30-letni mieszkaniec Koła był trzeźwy. Okoliczności i przyczynę tragedii wyjaśni śledztwo prowadzone przez Policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole.

wypwyp1

Policja apeluje do pieszych i rowerzystów, którzy poruszają się po drodze w godzinach wieczorowo-nocnych o korzystanie z elementów i kamizelek odblaskowych. Cykliści mają również obowiązek włączania świateł przy rowerze. Pamiętajmy, że dzięki elementom odblaskowym jesteśmy bardziej widoczni, a zarazem bezpieczniejsi na drodze.

Powrót na górę strony