Ku przestrodze

Pijany kierowca wjechał do rowu

Data publikacji 17.02.2014

kopia s7002447W niedzielne popołudnie policjanci zatrzymali 23-latka, który mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, kierował samochodem osobowym i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzyma mandat za spowodowanie kolizji drogowej oraz odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

16 lutego około godz. 18:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole otrzymali zgłoszenie o kolizji w miejscowości Grodna gm. Grzegorzew. Kiedy policjanci przybyli na miejsce interwencji zastali w przydrożnym rowie samochód osobowy m-ki Volkswagen Golf oraz trzech młodych mężczyzn przy aucie. Mundurowi wykonujący czynności na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że to jeden z będących na miejscu mężczyzn kierował autem i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu uszkadzając także dwa znaki drogowe. Okazało się również, że 23-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poddany przez policjantów badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” 1,8 promila. Pozostali dwaj mężczyźni, którzy byli pasażerami auta, także znajdowali się pod działaniem alkoholu. Tym razem na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Nieodpowiedzialny 23-latek noc spędził w kolskim areszcie, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości za, który grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy, a także zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za spowodowanie kolizji drogowej.

Powrót na górę strony