Ku przestrodze

Piłeś? - Nie jedź!

Data publikacji 10.02.2014

alkoholW miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu kolskiego czterech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi będąc w stanie nietrzeźwości. Zatrzymani kierowcy za swoją bezmyślność mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 

Mimo wielu apeli o rozsądek i trzeźwość za kierownicą, nietrzeźwi kierujący, którzy niosą śmiertelne zagrożenie na polskich drogach, są codziennie zatrzymywani przez patrole policji. Nie inaczej było także w miniony weekend na drogach naszego powiatu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w piątkowe popołudnie na drogach gminy Osiek Mały. 43-letni mieszkaniec Koła kierował samochodem osobowym m-ki Volkswagen Passat posiadając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kilka godzin później kolska drogówka uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu mieszkańcowi Grzegorzewa, który wsiadł za kierownicę auta m-ki Fiat Cinquecento mając 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obu mężczyznom policjanci zatrzymali także uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na terenie gminy Chodów przez policjantów z Komisariatu Policji w Kłodawie. Podczas kontroli drogowej kierujący motorowerem był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym 32-latkowi została pobrana krew do badania na obecność alkoholu.

Mundurowi z Kłodawy zatrzymali także następnego dnia pijanego kierowcę, który jechał Fiatem Palio w miejscowości Bierzwienna Długa i uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek mężczyzna kierując autem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a niedzielną noc spędził w kolskim areszcie, gdzie został zatrzymany do wytrzeźwiania. Teraz 41-latek odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sześcioletniego zakazu sądowego. W tym przypadku mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja kolejny raz przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Kierowca, który wsiada za kierownicę na „podwójnym gazie” traci także prawo jazdy.

Jeżeli jesteśmy świadkami jak nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę to natychmiast powiadamiajmy Policję (nr tel. 997 lub 112), ponieważ każdy pijany kierowca niesie śmiertelne zagrożenie na drodze.

Nie bądź obojętny – Reaguj!

Powrót na górę strony