Ku przestrodze

Weekend na "podwójnym gazie"

Data publikacji 19.05.2014

alkomatW miniony weekend na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz dwóch rowerzystów, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzista kierował samochodem osobowym posiadając ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W okresie od 17 do 19 maja funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole odnotowali rekordową w ostatnim czasie liczbę ujawnionych nietrzeźwych kierujących. Policjanci w tych dniach zatrzymali sześciu pijanych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta, trzech nietrzeźwych motorowerzystów, 4 rowerzystów oraz dwóch kierujących jednośladami, którzy byli trzeźwi ale kierowali rowerami pomimo sądowego zakazu.

Jeden z nietrzeźwych kierujących, który został zatrzymany w sobotni wieczór w Przedczu, poruszał się samochodem osobowym m-ki VW Golf mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu, ponadto okazało się, że 29-letni mieszkaniec gm. Izbica Kujawska posiada 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi kierowca, który „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu został zatrzymany w Kole na ulicy Sienkiewicza w niedzielne popołudnie. 35-letni mieszkaniec gminy Koło, który kierował VW Golfem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie straci prawo jazdy. Ponad 2 promile alkoholu posiadał w organizmie także 41-letni motorowerzysta, który został zatrzymany przez kolską drogówkę na drogach gminy Kościelec.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia. Zatrzymywane jest również prawo jazdy. W przypadku kiedy kierowca będąc pod działaniem alkoholu spowoduje wypadek drogowy może wówczas spędzić w więzieniu nawet 12 lat.
alkomat
Powrót na górę strony