Ku przestrodze

Zlekceważyli sądowy zakaz - mogą trafić do więzienia

Data publikacji 09.06.2014

alcosensorW miniony weekend policjanci na terenie powiatu kolskiego zatrzymali siedmiu rowerzystów, którzy kierowali rowerami wbrew sądowemu zakazowi. Podczas kontroli drogowej okazało się, że dwóch rowerzystów jest także pod działaniem alkoholu. Za ignorowanie sądowego zakazu rowerzystom grozi do trzech lat więzienia.

W ciągu weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali siedmiu rowerzystów, którzy zdecydowali się na podróżowanie rowerem pomimo wydanego przez Sąd zakazu prowadzenia tych pojazdów. Zatrzymani rowerzyści posiadali sądowe zakazy ponieważ wcześniej byli karani za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że dwóch kierujących oprócz ignorowania sądowego zakazu, wsiadło na rower mając w organizmie od 1,3 do 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali także czterech innych amatorów jazdy rowerem pod działaniem „promili”, jednakże wymienieni rowerzyści nie posiadali aktualnych zakazów prowadzenia jednośladów.

Policja przypomina, że kierowanie rowerem pomimo sądowemu zakazowi jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast kierowanie rowerem pod działaniem alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny, a także Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych czyli rowerów.

Powrót na górę strony