Ku przestrodze

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 18.08.2014

dsc_9381Kolscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który w sobotnie popołudnie w miejscowości Leśnica kierując osobowym BMW spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Podczas zatrzymania mężczyzny okazało się, że 55-latek jest pijany oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Leśnica gm. Koło. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali dwa uszkodzone auta oraz trzy osoby podróżujące Renault Laguną. Na miejscu kolizji nie było kierowcy osobowego BMW, które uczestniczyło w zdarzeniu.

Funkcjonariusze kolskiej drogówki wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący BMW zjechał ze swojego pasa jezdni i uderzył w jadące z naprzeciwka Renault Laguna. W wyniku zdarzenia trzy osoby podróżujące Renault trafiły z lekkimi obrażeniami ciała do szpitala.

Kierowca BMW, który po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Koła, który w chwili zatrzymania był pijany i posiadał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi ustalili, że kierujący BMW posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż wcześniej był karany za kierowanie autem pod działaniem alkoholu.

Zatrzymany mieszkaniec Koła usłyszał już zarzut kierowania autem pomimo sądowemu zakazowi. Niewykluczone, że usłyszy także zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także odpowie za spowodowanie kolizji. 55-letni mężczyzna za ignorowanie postanowień Sądu może trafić do więzienia na trzy lata.dsc_9382

dsc_9381dsc_94021

Powrót na górę strony