Ku przestrodze

Stracili prawo jazdy za lekceważenie przepisów ruchu drogowego

Data publikacji 14.08.2014

p.j.2Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Dziś już wiemy, że zatrzymane przez Policję uprawnienia do kierowania, zostały zatwierdzone przez Sąd. Młodzi kierowcy, którzy ignorując przepisy ruchu drogowego mogli doprowadzić do tragedii stracili prawa jazdy.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców, to 20-letni mieszkaniec Kłodawy, który w lipcu br. wioząc w aucie czterech pasażerów spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo ucieczki policjanci i tak zapukali do jego mieszkania, a następnie zatrzymali uprawnienia do kierowania za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto ze zgromadzonych dokumentów wynikało, że młody mężczyzna trzy miesiące temu odebrał prawo jazdy i w tym czasie zgromadził na swoim koncie 16 pkt karnych m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Drugi z kierowców, który stracił prawo jazdy został zatrzymany przez policjantów tydzień temu na terenie gminy Osiek Mały. Wówczas nierozsądny 21-latek podróżował osobowym oplem wspólnie z czterema pasażerami. W pewnym momencie młody kierowca lekceważąc przepisy, jechał autem z nadmierną prędkością, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżające z naprzeciwka osobowe auto w którym podróżowała rodzina z dziećmi, a następnie unikając zderzenia wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

W obu przypadkach na szczęście, żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważnych obrażeń ciała, jednakże lekkomyślność kierujących mogła doprowadzić do tragedii. Dziś już wiemy, że Sąd przychylił się do wniosku Policji o zatrzymanie praw jazdy wymienionym kierowcom.

p.j.2

Powrót na górę strony