Ku przestrodze

Pijany kierowca uszkodził trzy auta

Data publikacji 06.02.2015

stantrzezwosci3W dniu wczorajszym policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca Koła, który kierując osobowym autem spowodował dwie kolizje drogowe i doprowadził do uszkodzenia trzech aut. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był pijany. Policyjne badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

05-go lutego około godz. 14:00 kolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Kole na ul. Przemysłowej. Na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący autem m-ki Volkswagen Golf 59-letni mieszkaniec Koła na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane pojazdy także m-ki Volkswagen Golf. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jednakże uniemożliwił mu to jeden ze świadków pilnując, aby się nie oddalił do czasu przybycia patrolu Policji. Badanie mieszkańca Koła policyjnym alco-testem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że pijany 59-latek parę minut wcześniej spowodował także kolizję z osobowym Nissanem na ul. Składowej po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Koła zostało zatrzymane prawo jazdy. 59-latek odpowie także za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

Szczególne słowa uznania kierujemy do świadka zdarzenia, który powiadomił Policję o kolizji oraz uniemożliwił pijanemu kierowy zbiec z miejsca zdarzenia. Takie postępowanie obywatela świadczy o jego dojrzałości i powinno stanowić wzór do naśladowania dla innych.
Powrót na górę strony