Ku przestrodze

Policjanci zatrzymali prawo jazdy za potrącenie pieszego

Data publikacji 12.02.2015

prawo_jazdyPolicjanci ustalili tożsamość kobiety, która dwa tygodnie temu na przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącego chłopca, po czym pośpiesznie odjechała z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze kolskiej drogówki zatrzymali 20-letniej mieszkance Koła prawo jazdy oraz skierowali wobec niej wniosek o ukaranie do sądu.

Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce 27-go stycznia w Kole na ul. Jana Pawła II. Z informacji, które wówczas posiadała Policja wynikało, że kierująca osobowym autem kobieta potrąciła na przejściu dla pieszych idącego do szkoły chłopca, po czym nie zatrzymując się odjechała z miejsca zdarzenia. Kilkunastoletniemu chłopcu na szczęście nic się wówczas poważnego nie stało.

Policjanci kolskiej drogówki po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Sprawa była o tyle trudna, ponieważ nie była znana marka pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu, mimo to dziś już wiemy kim była sprawczyni kolizji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kole po przesłuchaniu kilkunastu świadków i dokonaniu oględzin kilku aut - zidentyfikowali kobietę. Nieodpowiedzialną osobą, która feralnego dnia prowadziła auto okazała się 20-letnia mieszkanka Koła.

Młoda kobieta za swoje zachowanie stanie przed sądem, który także zadecyduje o dalszym losie jej uprawnień do kierowania pojazdami.

Powrót na górę strony