Ku przestrodze

Weekend pod znakiem nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 16.02.2015

badaniealkoW miniony weekend na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 7 pijanych kierujących samochodami osobowymi oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista, który wsiadł za kierownicę osobowego Volvo posiadał ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja przestrzega, że za kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

W okresie od 13 do 15 lutego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole odnotowali rekordową w ostatnim czasie liczbę ujawnionych nietrzeźwych kierujących. Policjanci w tych dniach zatrzymali siedmiu pijanych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Dwaj nietrzeźwi kierowcy złamali również sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Rekordzistą wśród zatrzymanych kierowców okazał się 34-letni kierowca osobowego Volvo, który jeździł po drogach gminy Przedecz mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej w policyjny alco-test wykazał podczas badania 43-letni mieszkańca gminy Koło, który kierował rowerem mając ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast w niedzielny poranek na ul. Toruńskiej w Kole policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który kierował autem będąc pod działaniem alkoholu w tym przypadku urządzenie do badania stanu trzeźwości  wykazało ponad 1,6 promila. Mężczyzna wsiadając za kierownicę osobowego auta złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia. Zatrzymywane jest również prawo jazdy. W przypadku kiedy kierowca będąc pod działaniem alkoholu spowoduje wypadek drogowy może wówczas spędzić w więzieniu nawet 12 lat.
Powrót na górę strony