Ku przestrodze

Sprawca potrącenia 10-letniego dziecka na przejściu dla pieszych  zatrzymany!!!

Data publikacji 04.05.2015

policjant_z_zatrzymanymDąbscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który 28-go kwietnia jadąc motocyklem potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych 10-letnie dziecko. Sprawca wypadku usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia za które grozi nawet do 4 lat i 6 miesięcy więzienia.

29-go kwietnia policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu łęczyckiego, który dzień wcześniej na ul. Kościuszki w Dąbiu jadąc motocyklem m-ki Honda na przejściu dla pieszych potrącił 10-letnią dziewczynkę, po czym nie udzielając jej pomocy zbiegł z miejsca zdarzenia. 25-latek usłyszał dwa zarzuty: spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczka z miejsca zdarzenia, za które grozi do czterech lat i sześciu miesięcy więzienia. Zatrzymany mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień ponieważ nie posiada prawa jazdy do kierowania motocyklami.

Tak szybkie i skuteczne zatrzymanie sprawcy wypadku było możliwe dzięki informacji przekazanej przez jednego ze świadków zdarzenia. Dziękujemy za pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku i godną naśladowania obywatelską postawę.

Powrót na górę strony