Ku przestrodze

Pijany kierowca wyjechał na torowisko

Data publikacji 28.04.2015

adaminautoW jednej z miejscowości w gm. Olszówka pijany 25-latek wjechał osobowym autem na torowisko. Kilkadziesiąt minut później w pozostawiony pojazd uderzył pociąg towarowy. Kierujący autem z niegroźnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. W chwili obecnej policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

W nocy z 27/28 kwietnia w miejscowości Adamin gm. Olszówka doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, w którym uczestniczyło osobowe auto oraz pociąg towarowy. Z ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Opel Vectra 25-letni mieszkaniec gminy Olszówka na łuku drogi pojechał na wprost wjeżdżając na torowisko. Kierujący pojazdem nie mogąc wyjechać pojazdem z torowiska wyszedł z auta. Po pewnym czasie w auto uderzył pociąg towarowy.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących pojazdami. Okazało się, że maszynista był trzeźwy, natomiast kierujący autem posiadał ponad 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany 25-latek został przewieziony do szpitala, gdy poczuje się lepiej zostanie przesłuchany przez śledczych.

adaminauto

Powrót na górę strony