Ku przestrodze

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Data publikacji 06.07.2015

p.j.2W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym. Dwaj mieszkańcy powiatu kolskiego za popełnione wykroczenia straci swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami.

Pierwszy z piratów drogowych stracił prawo jazdy w piątkowe popołudnie, kiedy to policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na drodze wojewódzkiej nr 263 zatrzymali auto m-ki Volkswagen Caddy jadące z prędkością 101 km/h. Kierujący autem 60-letni mieszkaniec gminy Kłodawa przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o 51 km/h. Drugie zatrzymanie tego weekendu prawa jazdy przez kolska drogówkę miało miejsce w niedzielny poranek. W miejscowości Leśnica w gm. Koło osobowy Opel Vectra kierowany przez 38-letniego mieszkańca gminy Olszówka pędził 123 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie od 400 do 500 złotych i 10 pkt karnych. Jeżeli mężczyźni w ciągu najbliższych trzech miesięcy ponownie wsiądą za kierownicę pojazdu wówczas popełnią przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.
 
Nowelizacja przepisów w zakresie ruchu drogowego z pewnością poprawia bezpieczeństwo na drogach. Wymusza na kierowcach dbania o swoje uprawnienia, a w konsekwencji przekłada się o troskę o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu.
Powrót na górę strony