Ku przestrodze

Kolejne dwa prawa jazdy zatrzymane za przekroczenie dozwolonej prędkości

Data publikacji 10.07.2015

p.j.W dniu wczorajszym kolscy policjanci zatrzymali kolejne dwa blankiety prawa jazdy kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista podróżujący osobowym Volkswagenem jechał z prędkością 122 km/h na obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy za popełnione wykroczenia straci swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole w dniu wczorajszym zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszy pirat drogowy został zatrzymany kilka minut po godz. 12:00 w miejscowości Osiek Mały, kiedy to 53-letni mieszkaniec Inowrocławia kierując osobowym Audi A8 przekroczył o 61 km/h dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym. Kilka godzin później w miejscowości Kupinin gm. Dąbie osobowy Volkswagen Passat pędził 122 km/h w miejscu, gdzie widnieje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdy siedział 22-letni mieszkaniec Płocka.

Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie od 400 do 500 złotych i 10 pkt karnych. Jeżeli mężczyźni w ciągu najbliższych trzech miesięcy ponownie wsiądą za kierownicę pojazdu wówczas popełnią przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.
Powrót na górę strony