Ku przestrodze

31-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące za jazdę z prędkością 104 km/h na obszarze zabudowanym

Data publikacji 17.07.2015

police16-go lipca kolska drogówka zatrzymała prawo jazdy 31-latkowi, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym. Zatrzymany kierowca jechał osobowym BMW z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 31-latek za popełnione wykroczenia stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem.

W czwartkowe popołudnie w miejscowości Leśnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole zauważyli poruszający się z dużą prędkością samochód osobowy m-ki BMW. Policyjny przyrząd do pomiaru prędkości pojazdu wskazał 104 km/h. Po zatrzymaniu rozpędzonego auta policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec Koło.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami oraz nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 pkt karnych.

Przez najbliższe trzy miesiące mieszkaniec Koła nie będzie mógł zasiąść za kierownicę auta. Jeżeli mężczyzna w wyniesionym okresie jeszcze raz będzie kierował autem wówczas popełni przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.

Powrót na górę strony