Ku przestrodze

Kolscy policjanci zatrzymali trzynastu nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 24.08.2015
alkW miniony weekend na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Większość pijanych kierowców mundurowi zatrzymali w sobotę, kiedy to uniemożliwili dalszą jazdę 4 pijanym kierującym pojazdami mechanicznymi oraz 3 nietrzeźwym rowerzystom.

Policjanci kolskiej Komendy w miniony weekend zatrzymali trzynastu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Z weekendowego bilansu wynika, że mundurowi zatrzymali trzech pijanych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę osobowych aut, jednego motocyklistę oraz dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. Policjanci uniemożliwili także dalsza jazdę siedmiu cyklistom, którzy kierowali rowerami pod działaniem promili.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących rekordzistką była 29-letnia mieszkanka gminy Sompolno, która w sobotni wieczór w Kole na ul. Toruńskiej kierowała motorowerem m-ki Zumico mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. O 0,1 promila mniej alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał policyjny alkomat, podczas kontroli stanu trzeźwości 51-letniego mieszkańca gm. Koło, który kierował osobowym Roverem w miejscowości Kiełczew.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do dwóch lat więzienia. Kierowca, który wsiada za kierownicę na „podwójnym gazie” traci także prawo jazdy.

Jeżeli jesteśmy świadkami jak nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę to natychmiast powiadamiajmy Policję (nr tel. 997 lub 112) ponieważ każdy pijany kierowca niesie śmiertelne zagrożenie na drodze.

Powrót na górę strony