Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja programu "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

Data publikacji 20.09.2016

20-go września na terenie całego kraju uruchomiona została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas specjalnie z tego tytułu zorganizowanej konferencji prasowej policjanci z kolskiej komendy przekazali jej założenia i sposób działania.

dsc_281620-go września na terenie całego kraju uruchomiona została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas specjalnie z tego tytułu zorganizowanej konferencji prasowej policjanci z kolskiej komendy przekazali jej założenia i sposób działania.

20-go września w Komendzie Powiatowej Policji w Kole odbyła się  konferencja prasowa, podczas której I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji kolskiej komendy kom. Michałem Brylem przedstawili założenia programu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Przedstawiciele mediów z terenu powiatu kolskiego zapoznani zostali z budową narzędzia, sposobem działania oraz algorytmem postępowania policjantów po zaznaczeniu na mapie jednego z 25 możliwych zagrożeń. Idea mapy polega na tym, że każdy mieszkaniec może przy pomocy komputera bądź smartfona nanieść na mapę całej Polski określone zagrożenie bezpieczeństwa bądź utrudnienia w infrastrukturze drogowej. Po zaznaczeniu stwierdzonej negatywnej sytuacji każdy może obserwować postępy policjantów w realizacji, czy też eliminacji tego zagrożenia.

Dotychczas w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej dotyczącej wdrażania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole rozpropagowywali ulotki i plakaty informacyjne w urzędach i budynkach użyteczności publicznej instruujące mieszkańców w jaki sposób z wymienionego programu można korzystać. Ponadto dzielnicowi podczas codziennych służb i spotkań ze społeczeństwem będą promować ideę oraz sposób obsługi systemu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.   

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach:

  • gromadzonych w policyjnych systemach informatycznych,
  • uzyskiwanych od obywateli wykorzystujących internetową platformę wymiany informacji,
  • otrzymanych od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz w trakcie debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu.

Podczas korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy pamiętać, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

dsc_2816dsc_2814dsc_2809mapa

Powrót na górę strony