Podsumowanie działań "ZNICZ 2017" - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Podsumowanie działań "ZNICZ 2017"

Data publikacji 03.11.2017

Monitorowanie sytuacji na drogach oraz patrole w rejonach cmentarzy, to główne zadania realizowane w ramach akcji „Znicz 2017” na drogach całego kraju. W działania mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzali groby najbliższych włączyli się również kolscy policjanci.

Akcja "Znicz ”, to co roku czas wytężonej pracy wszystkich policjantów. Ze względu na nasilony ruch na drogach, w tym okresie szczególnie dużo zadań przypada funkcjonariuszom drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do Koła. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

W okresie od 27 października do 2 listopada br. na drogach powiatu kolskiego służbę pełniło 91 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. W trakcie działań na drogach miasta i powiatu kolskiego doszło do 10 kolizji i szczęśliwie obylo się bez wypadków.

 

Przed nami weekend, wielu z nas odwiedzi groby zmarłych, by zapalić na nich znicze. Policjanci w dalszym ciągu cały czas monitorują sytuację na kolskich drogach oraz w rejonach cmentarzy.

Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów!