Przedświąteczne spotkania profilaktyczne policjantów z uczniami - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Przedświąteczne spotkania profilaktyczne policjantów z uczniami

Data publikacji 22.12.2017

W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym, policjanci odwiedzali placówki szklone na terenie całego powiatu kolskiego, propagując zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego przez dzieci. Podczas spotkania mundurowi przypominali uczniom m.in. jak należy zachować się kiedy napotkamy agresywne zwierzęta oraz dlaczego tylko osoby dorosłe powinny odpalać fajerwerki podczas zabaw sylwestrowych.

Już dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole, Komisariatu Policji w Kłodawie oraz Posterunków Policji w Dąbiu i w Babiaku odwiedzali szkoły na terenie powiatu kolskiego, w celu przeprowadzenia profilaktycznych zajęć z uczniami „podstawówek”.

Podczas edukacyjnych wizyt w szkołach, mundurowi propagowali bezpieczne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież w okresie przerwy świąteczno-noworocznej. Tematami profilaktycznych spotkań było m.in. bezpieczeństwo pieszych na drodze, sposób wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenie oraz właściwego korzystania z fajerwerków w noc sylwestrową. Dzieci uczestniczące w zajęciach przypomniały sobie także postępowanie w sytuacji , gdy napotkamy agresywnego psa oraz zostały poinstruowane na tematy związane z cyberprzemocą.

Na zakończenie spotkań funkcjonariusze zaprezentowali uczniom policyjne umundurowanie oraz podstawowe wyposażenie do służby, a także odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci dotyczące specyfiki pracy policjantów oraz zakresu zadań wykonywanych przez Policję.