Aktualności

KWP - DZIAŁANIA WIELKOPOLSKICH POLICJANTÓW W OKOLICACH PRZEJAZDÓW KOLEJOWYCH -VIDEO

Data publikacji 05.04.2018

5 kwietnia br. policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego w całej Wielkopolsce realizować będą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w okolicach przejazdów kolejowych.

To kolejne już działania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach toru i drogi. Wielkopolscy policjanci prowadzili już wcześniej działania ukierunkowane na osoby poruszające się pojazdami, które wjeżdżają na przejazd, gdy opuszczane są już zapory lub gdy nie zostaną jeszcze do końca podniesione. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali też na kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd widząc, że ze względu na duże natężenie ruchu, nie są w stanie szybko go opuścić. Takie zachowanie w przypadku nadjeżdżającego pociągu uniemożliwia opuszczenie zapór.

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze będę również zwracać na uwagę na wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy łamią przepisy w pobliżu przejazdów kolejowych, zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami. Najczęstsze wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego to niezatrzymywania się przed znakiem STOP, omijanie opuszczanych półrogatek, przejeżdżanie lub przechodzenie pod opuszczonymi rogatkami, a także wyprzedzanie na przejazdach kolejowych.

Są to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania, które mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

WSZYSCY MAMY SZLABAN NA RYZYKO! ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

Źródło: tekst - KWP Poznań, Wideo i prezentacja - PKP Polskie Linie Kolejowe

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 2.38 MB
    prezentacja bezpieczny przejazd