Ukradł rower i miał narkotyki - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Ukradł rower i miał narkotyki

Data publikacji 11.04.2018

O tym jak łatwo stracić rower przekonał się młody mieszkaniec Koła, który pozostawił jednoślad przy swoim budynku. Rower padł łupem złodzieja, ale szybka interwencja sąsiada, który widział kradzież pozwoliła pojazd odzyskać.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia br. w Kole przy ulicy Włocławskiej. Chłopiec pozostawił niezabezpieczony rower przy wejściu do klatki schodowej. Po krótkim czasie jednoślad wzbudził zainteresowanie złodzieja, który wsiadł na niego i odjechał. Świadkiem tej kradzieży był sąsiad chłopca, który natychmiast zaczął biec za złodziejem. Sprawca kradzieży porzucił rower i uciekł pieszo. Jednoślad wrócił do właściciela a powiadomieni o zdarzeniu policjanci po kilku minutach zatrzymali 22 – letniego mężczyznę, który okazał się sprawcą zdarzenia. Młodzieniec ten był znany Policji i w toku dalszych z nim czynności okazało się, że w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Policja przypomina wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów aby dbali o właściwe zabezpieczanie jednośladów przed kradzieżami. Zachęcamy do stosowania blokad i innych środków technicznych pozwalających uniknąć tego typu zdarzeń.