Przedwakacyjne spotkania z policjantami - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Przedwakacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 08.06.2018

Funkcjonariusze z powiatu kolskiego rozpoczęli działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci w trakcie takich spotkań przekazują uczestnikom cenne wskazówki i dobre rady, które dotyczą zabaw nad wodą i w górach a także kontaktów z osobami nieznajomymi.

Policjanci z Wydziału Prewencji kolskiej komendy spotykają się z przedszkolakami i uczniami z powiatu kolskiego. W ostatnich dniach odwiedzili Szkołę Podstawową w Grzegorzewie, Barłogach, Wólce Czepowej, Górkach, Przedczu oraz Przedszkole Gminne w Przedczu, aby porozmawiać na temat bezpiecznych form spędzania wypoczynku.

Funkcjonariusze przekazywali uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji w czasie wakacji. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas złej organizacji zabaw oraz wskazali na sposoby ich unikania. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się również, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Omówiono kwestię używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych. Nie obyło się bez ostrzeżeń o właściwym zachowaniu nad wodą. Policjanci przypominali, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych oraz skoki do wody, to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała.

Ponadto starsze dzieci ostrzegano przed negatywnym wpływem środków odurzających i omówiono jakieś zagrożenia może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Maluchy zaś dowiedzieli się jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112 i 997 oraz jak należy się zachować w przypadku ataku przez psa. Dzieci nauczyły się przybierać bezpieczną pozycję tzw. „żółwia”, która może uchronić przed poważnym pogryzieniem. Spotkaniom towarzyszył sierżant Pyrek, z którym dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.