Przedwakacyjne spotkania z policjantami - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Przedwakacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole już od kilku tygodni prowadzą cykl spotkań informacyjno – edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Podczas spotkań przypominają o obowiązujących zasadach nad wodą, w górach i placach zabaw. Wszystko po to aby wakacyjne przygody kończyły się bezpiecznie.

Spotkania z dziećmi odbywają się w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu kolskiego. W ostatnich dniach policjanci odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole, Szkoły Podstawowej w Osieku Małym, Kościelcu, Trzęśniewie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Mundurowi uczestniczyli także w zawodach wędkarskich w Rzuchowie nad rzeką Ner. Funkcjonariusze podczas prelekcji przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw oraz w ruchu drogowym. Zwracają uwagę na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z osobami obcymi. Informują także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówią o tym, jak ważną rolę wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego spełniają elementy odblaskowe. Mając na uwadze zbliżające się wakacje, szczególną uwagę policjanci poświęcają tematyce bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach. Ważne aby dzieci wiedziały, że będąc nad wodą muszą być pod opieką dorosłych i nie mogą wchodzić same do wody.

Ponadto starszym dzieciom funkcjonariusze zwrócili uwagę, aby rozsądnie korzystały z Internetu, a zwłaszcza nie spotykały się z nieznajomymi poznanymi przez Internet. W związku z licznymi ostatnio doniesieniami o przypadkach zażycia dopalaczy policjanci przypomnieli jak tragiczne mogą być skutki eksperymentowania z tymi środkami.

W ramach programów "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", kolscy policjanci będą nadal spotykać się z dziećmi i młodzieżą, by przypominać w jaki sposób spędzić bezpiecznie wakacje.