Ślubowanie klasy mundurowej w Kole - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Ślubowanie klasy mundurowej w Kole

Data publikacji 29.10.2018

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym Zespołu Szkół Technicznych w Kole w dniu 26 października br. złożyli uroczyste ślubowanie. W apelu wzięli udział uczniowie i ich rodzice, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście.

W Zespole Szkół Technicznych w Kole już po raz siódmy uczniowie rozpoczęli naukę w klasach o profilu mundurowym. Komenda Powiatowa Policji w Kole współpracuje z wymienioną placówką dydaktyczną od początku utworzenia tzw. „klas mundurowych”, a przedstawiciele tutejszej Komendy wielokrotnie brali udział w organizowanych przez szkołę uroczystościach.

26 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Słowa przysięgi złożyło 18 uczniów. Ceremonia odbywała się z zachowaniem należytej powagi, a uczniowie w skupieniu wypowiadali rotę ślubowania. W uroczystym apelu uczestniczyli także rodzice oraz zaproszeni goście. Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego reprezentował nadkom. Maciej Ziółkowski.

Uczestniczącym w ślubowaniu młodym ludziom serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia życiowych celów. Niewykluczone, iż za kilka lat niektórzy z nich zasilą szeregi Policji lub innych służb mundurowych.