Podsumowanie działań "Znicz 2018" - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Podsumowanie działań "Znicz 2018"

Data publikacji 05.11.2018

Wczoraj późnym wieczorem policjanci zakończyli akcję „ZNICZ 2018”. W działania mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy odwiedzali groby najbliższych włączyli się funkcjonariusze kolskiej jednostki. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem.

Działania "ZNICZ 2018" w całej Polsce trwały od środy (31.10) do niedzieli (4.11) do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wszystkich policjantów, jednak ze względu na nasilony ruch na drogach, najwięcej zadań przypada funkcjonariuszom drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do Koła. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych na terenie powiatu kolskiego nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień. W trakcie działań, policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych i odnotowano zaledwie 12 kolizji.