Policyjne podsumowanie wakacji - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policyjne podsumowanie wakacji

Data publikacji 06.09.2019

Przez okres wakacji kolscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących naszymi drogami. Dążyli do tego, aby wszyscy użytkownicy dróg mogli dotrzeć bezpiecznie do celu swojej podróży. Niestety na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pojawiły, się dwa „czarne punkty” w naszym regionie.

Każdego dnia na drogach powiatu kolskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Na trasy wyjechały także policyjne motocykle oraz radiowozy nieoznakowane, w tym ten szczególny wyposażony w wideorejestrator. Wszystko po to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa podróżującym.

Pomimo policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą w okresie od 19 czerwca do 31 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali 50 osób, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.

Podczas wakacji na drogach miasta i powiatu kolskiego doszło do 80 kolizji oraz 16 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 15 odniosło obrażenia.

Musimy pamiętać, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą, zwiększenie liczby patroli nadzorujących ruch drogowy, czy nałożenie mandatu karnego na osoby lekceważące przepisy, nie zagwarantują nam bezpieczeństwa na drodze. Jeśli będziemy ignorować obowiązujące przepisy i zapominać o tym, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu, nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii.